ה. אוק 22nd, 2020

LivePR

קומוניקט הודעות לתיקשורת יחסי ציבור

עורך דין ירושה – מתי נפנה אליו וכיצד הוא יכול לעזור לנו 

עורך דין ירושה

אחד הנושאים הכי רגישים בקרב בני משפחה, הוא נושא הירושה. יש לא מעט מקרים שבני משפחה מעדיפים לא להתעסק בו, מתוך חשש שזה יוביל לריבים ומתחים, יש לא מעט מקרים שבני משפחה מעדיפים להשאיר את הנושא פתוח, באופן כזה, שאפילו הם לא כותבים צוואה אלא מעדיפים שהילדים יסתדרו בעצמם, על מנת שלא יווצר מצב שאחד ירגיש מקופח בזמן שהשני קיבל יותר.

אך נושא הירושה הוא חשוב מדי בשביל להשאיר אותו פתוח. לכן הרבה מאוד אנשים מעדיפים לפנות אל עורך דין ירושה ולקבוע מראש כיצד לחלק אותה. תפקידו של עורך דין זה, לא נגמר עם כתיבת הצוואה אשר קובעת כיצד תחולק הירושה, למעשה, כאן תפקידו רק מתחיל. כמו שנוכל לראות מיד, תפקידו הוא מאוד רחב, ומכיל דברים שונים שיכולים להשפיע על ההתנהלות בני המשפחה, בין אם זה בזמן כתיבת הצוואה ובין אם זה אחרי שפותחים אותה, עם הסתלקותו של הנפטר מן העולם.

לפני שאנחנו נסביר את תפקידיו של עורך דין ירושה, צריך להסביר מספר נקודות שיבהירו את דרך הפעולה, באופן כללי. ראשית, כשאדם רוצה לקבוע כיצד יחולק רכושו, כספו, נכסיו ודברים אחרים שעומדים לרשותו, אזי שהוא כותב צוואה אותה הוא משאיר אצל עורך דין. הצוואה חייבת להיכתב בשיקול דעת וללא לחץ מגורם כזה או אחר.

שנית, עם זאת, ייתכן מאוד שיהיה צורך לשנות את הצוואה (דבר שכותב הצוואה יכול לעשות בעצמו לפני מותו) ולבצע אותה אחרת, אם נניח מתגלה שהיא איננה כוללת גורם מסוים שאמור להיכלל בה. למשל, בן משפחה מקרבה ראשונה שאיננו מוכר וזכאי לקבל חלק מהירושה.

שלישית, מבחינת בית המשפט, הרי שעורך הדין שעסק בכל הנושא של הירושה, הוא האחראי למימושה, הוא הנאמן של בית המשפט לשם כך, אלא אם יש סיבות מדוע לא לאפשר לו לנהוג כך.

מה תפקידיו של עורך דין במקרה של ירושה

כאמור, הוא זה שיקבל את הצוואה ממי שכתב אותה, ועליו לשמור עליה עד אחרי מותו של בעל הצוואה. בתום השבעה או בתום החודש הוא יפתח את הצוואה ויסביר כיצד הירושה מחולקת. בשלב זה יהיה צורך לפרסם אותה ברשומות, ובמידה ואין התנגדויות, הרי שיהיה ניתן לממש אותה תוך זמן קצר. במידה ויש התנגדויות, יתחיל תהליך משפטי להבהיר את העניין.

צריך לציין, אם יש התנגדויות למימוש הצוואה, הרי שכל אחד מהמתנגדים עצמו יצטרך לשכור עורך דין בשביל להסביר מדוע הוא התנגד. בית המשפט יצטרך להחליט, במידה ובני המשפחה לא הגיעו להסכמות ביניהם, האם לחלק את הירושה אחרת למרות שלא זו היתה כוונתו של כותב הצוואה. במקרים רבים בית המשפט מבקש להימנע מכך, אך יש מצבים שזה בלתי נמנע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

one + four =

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.