ה. אוק 22nd, 2020

LivePR

קומוניקט הודעות לתיקשורת יחסי ציבור

עורך דין הסכם ממון

1 min read
עורך דין הסכם ממון

כאשר זוג מתחתן- עליו לראות את העתיד. ולכן, גם כאשר הכל מסביב נראה ורוד ומבטיח, כדאי לבני הזוג לערוך הסכם ממון. כאשר בני הזוג אוהבים אחד את השני, יותר קל לבני הזוג לחשוב על הסכם משותף. אם חלילה יחליטו בני הזוג להיפרד, הסכם הממון יחסוך מריבות נוספות בין בני הזוג, והיגררות לבתי משפט. כמובן, שאנו תקווה שבני הזוג ימשיכו לחיות ביחד לתמיד, והסכם הממון יישאר רק נייר.

מדוע כדאי לקחת עורך דין לניסוח הסכם ממון?

לכל פיסקה וסעיף בהסכם הממון יש משמעות. הנוסח שנכתב, יהיה קביל בבית המשפט. חלוקת הרכוש המשותף בעת הגירושין, תהיה לפי הכתוב בהסכם הממון. איך בני הזוג ידעו כיצד לנסח את ההסכם? לשם כך, מומלץ לבני הזוג לשכור שירותיו של עורך דין הסכם ממון מקצועי ביותר, אשר ניסוח הסכמים אלו הוא תחום המומחיות העיקרי שלו. עורך הדין יסביר לבני הזוג את מבנה הסכם הממון.

מהם 2 החלקים העיקריים של הסכם הממון?

הסכם הממון מתחלק ל2 חלקים עיקריים. החלק הראשון, עוסק ברכוש של בני הזוג עד לנישואים. אם בני הזוג גרו ביחד, אז החלק הראשון יתייחס גם לחלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג לפני הנישואים. אם בני הזוג גרו בנפרד- אזי החלק הראשון יתייחס רק לרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג לפני תקופת הנישואין. בחלק השני, ידון ההסכם ברכוש המשותף של בני הזוג בזמן תקופת הנישואים.

ההסכם מבטח את הרכוש האישי של בני הזוג לפני הנישואין.

אחת מהבעיות שנוצרות בחלוקת רכוש בעת גירושין, היא חלוקת הרכוש האישי של בני הזוג לפני הנישואין. בלהט המריבה, מנסים בני הזוג לקחת לעצמם גם רכוש אישי שהיה שייך לבן הזוג לפני הנישואין. בהסכם הממון, מגנים על הרכוש הפרטי, וקובעים שאחרי פירוק הנישואין, רכוש זה לא יעבור לבן הזוג השני. מה קורה כאשר יש רכב משותף לבני הזוג? על שניהם להחליט האם למכור את הרכב ולהתחלק בכסף, או שאחד מבני הזוג יוותר על הרכב בתמורה להורדה בסכום של דמי המזונות. לכן, מומלץ שהסעיף המתייחס על הרכב המשותף, יהיה מנוסח היטב בהסכם הממון.

הסכם הממון חוסך מריבות על חלוקת ירושה.

אף אחד מבני הזוג לא מצפה לקבל ירושה, ולא תמיד יודע מה יורישו לו. כאשר זוג מתגרש, עלולה להיווצר מריבה גדולה על חלוקת הירושה בין בני הזוג. כאשר הירושה היא כספית, קל יותר לשכנע את בן הזוג השני לתת חלק מהכסף לטובת מזונות הילדים. הקושי העיקרי- הוא חלוקת דירה שהתקבלה מירושה. הקושי הוא יותר גדול כאשר אין לבן הזוג השני דירה אחרת למגורים. מאידך, רצונו של היורש שהירושה תישאר שלו. לשם כך, עורך הדין להסכמי ממון יושב עם בני הזוג, ומסייע להם להגיע לפתרונות יצירתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five + sixteen =

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.