א. ינו 24th, 2021

LivePR

קומוניקט הודעות לתיקשורת יחסי ציבור

ייעוץ סביבתי – מדוע חשוב למצוא פתרונות יעילים

ייעוץ סביבתי

כשחברה מחליטה להקים מבנה מגורים, תעשייתי, מסחרי או אחר, באזור מסוים, אחד הדברים הראשונים שהיא תידרש לעשות, זה לבחון האם ניתן בכלל להשתמש בקרקע וכיצד אפשר לעשות זאת. החברה תידרש לעשות זאת, שכן, במידה והקרקע איננה מתאימה לבנייה, יהיה צורך לבחון האם לשקם אותה או לחפש קרקע חלופית.

מי שיעבוד עם צוות החברה על התהליך, הם יועצים סביבתיים אשר מעבר לבדיקה של מצב הקרקע, הרי שהם יספקו להם גם מידע וכלים כיצד להקים את המבנה באופן כזה שלא יפגע בסביבה. זה נכון גם לצורך תהליך הבנייה עצמו וגם לשימוש עתידי במבנה.

מדוע חשוב לעבוד עם יועצים סביבתיים

ייעוץ סביבתי הוא אחד התחומים הבולטים היום בעולם הבנייה, הן של מבנים, תשתיות ופרויקטים אחרים. תחום זה הוא משמעותי, מאחר והוא יכול להשפיע לא רק על אופי הבנייה, וכן על השימוש במבנה עצמו, אלא על העתיד של המשתמשים במבנה וכן על סביבתו.

יועץ סביבתי אמור לספק תמונת מצב מלאה לאחראים על הפרויקט, זאת על מנת שידעו מה תנאי המקום, בין אם זה מבחינת קרקע, מים, גידולים, אתרים מזוהמים, וכל דבר אחר שקיים במקום ובסביבתו ויכול להשפיע על הפרויקט. לאחר מכן, אפשר להחליט כיצד לפעול, מה יש לבצע וכיצד ניתן להתגבר על המכשולים בדרך.

כיצד עובדים יועצים סביבתיים

יועץ סביבתי אמור לקבל לידיו את תוכניות הפרויקט. כלומר, מה רוצים לבנות, איפה מתוכננת הבנייה, מה היא כוללת, את מי היא אמורה לשרת ופרטים אחרים בעלי משמעות. לאחר מכן, הוא יבצע בדיקות מקיפות, כולל בדיקות מעבדה בשביל לוודא שאכן ניתן להוציא את הפרויקט לפועל כפי שרוצים. בנוסף, הוא יספק מידע וייעוץ על פתרונות סביבתיים שיכולים לעזור, בין אם זה להתגבר על מכשולים ובין אם זה לשפר את תהליך העבודה.

חלק מהותי, כאמור, בתהליך של ייעוץ סביבתי, מתייחס להתנהלות עתידית ולא בהכרח לדברים הקיימים על פני השטח או מתחתיו בזמן הווה. למשל, אם מעוניינים להקים מפעל בשטח קרקע מסוים, אז בעזרת ייעוץ מקצועי, אפשר לקבוע לאן יוזרמו השפכים, לאן תועבר הפסולת, על מנת שהקרקע לא תזהם והסביבה תישאר נקייה.

באילו מקרים יהיה צורך להשתמש ביועצים סביבתיים

היום, נהוג להשתמש ביועצים סביבתיים כמעט בכל פרויקט, בוודאי בפרויקטים גדולים. הסיבה היא, כך אפשר למנוע מצב שהפרויקט ייבנה באזור מזוהם, וכן אפשר למנוע זיהומים עתידיים. כמובן שבמקרים מסוימים, כמו הקמת מפעלים גדולים, תשתיות או פרויקטים אחרים עם משמעות רחבה, הרי שזו חובה להשתמש ביועצים סביבתיים.

סיכום, כך שומרים על הסביבה

בעזרת ייעוץ סביבתי מקצועי ואיכותי אפשר לייצר פרויקטים גדולים וקטנים, מבלי לגרום נזק סביבתי ולשמור על סביבה נקייה, אשר כולם יוכלו ליהנות ממנה, מי שנהנה מהפרויקט באופן ישיר וכל מי שחי בסביבתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

11 + 1 =

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.