א. ינו 24th, 2021

LivePR

קומוניקט הודעות לתיקשורת יחסי ציבור

כיצד כותבים הסכם גירושין ומה הוא אמור להכיל?

הסכם גירושין

כאשר זוג מחליט להתגרש, עליהם להגיע להסכמות מסוימות, בין אם זה בתהליך של הידברות ומשא ומתן ביניהם, בין אם זה בתהליך של גישור או באופן קיצוני, כשבית המשפט מכריח אותם להגיע להסכמות מסוימות. אלה ינוסחו וייכתבו במסמך עליו הם יחתמו. לאחר מכן הוא יוגש לבית משפט לקבל את אישורו.

הסכם גירושין, כמו כל הסכם אחר, אמור להציג מתווה לאופן בו יתנהלו היחסים בין הצדדים. אי אפשר לנהל יחסים אחרי גירושין ללא הסכם, שכן, במקרים רבים אין הסכמות ואין אמון בין הצדדים וגם אם יש, הרי שישנם דברים שחייבים להיות מוגדרים ומוסכמים על פי חוק, הן בשביל לשמור על האינטרסים של בני הזוג והן בשביל לשמור על האינטרסים של הילדים שלהם.

כיצד כותבים הסכם גירושין?

על מנת לכתוב הסכם גירושין, יש לפנות אל עורך דין. כל אחד מהצדדים יגיע אל התהליך עם עורך דין מטעמו, אשר ייצג אותו וידאג לשמור על האינטרסים שלו. במהלך תהליך הגירושין, יבואו לידי ביטוי היבטים שונים הקשורים לזוגיות באופן כללי ולהיבטים שיכולים להשפיע על המשך היחסים, גם אם לא חיים ביחד.

צריך לזכור, ההסכם חייב להיות מקובל מבחינה משפטית, ולכן, הוא צריך גם להיות מנוסח באופן ברור, חד משמעי , אך חשוב יותר, הוא חייב לעמוד בתנאי החוק. כך למשל, בכל מה שקשור להיבט של הילדים, הרי ההסכם חייב לשמור על האינטרסים שלהם, כפי שהחוק רואה אותם. בבית המשפט, ישמש השופט כנציג הילדים וידאג שהאינטרסים שלהם אכן יתמלאו.

מה אמור להכיל הסכם גירושים?

הסכם בין בני זוג שבוחרים לפרק את המערכת הזוגית ביניהם ולהתגרש, אמור להכיל התייחסות להיבטים שונים שקשורים לחיים המשותפים שהיו להם, תוך התייחסות לעתיד, בתור שתי ישויות נפרדות.

בראש ובראשונה, ההסכם יתייחס כאמור לכל מה שקשור לילדים. משמורת, הסכמי ראיה, מזונות. כמו כן, ההסכם יתייחס לשאלה, כיצד יתקבלו החלטות לגבי הילדים, מי אחראי על הגידול שלהם, וכל דבר אחר שיכול להשפיע עליהם.

כמו כן, ההסכם יתייחס לשאלות שקשורות לחלוקת רכוש, כספים ונכסים בין בני הזוג, כולל דירות משותפות, כלי רכב, ואם יש עסקים משותפים, אז הוא יתייחס גם לחלק זה.

ההסכם אמור להתייחס גם לשאלת המזונות לאישה, על פי מה שהחוק מחייב את הגבר, בהנחה ואכן מוטלת עליו חובה כזו. צריך לציין שלא בכל מקרה ובכל סיטואציה זה קיים.

נקודה נוספת שההסכם צריך להתייחס אליו, זה לגבי צוואות וירושות, בין אם זה לגבי רכוש משותף ובין אם זה לגבי היבטים אחרים. כולל תוכניות פנסיות, ביטוח חיים ותוכניות כלכליות אחרות.

לסיכום

על מנת לייצר הסכם נכון ומקובל מבחינה משפטית, יש לכתוב אותו בצורה ברורה ורהוטה וכאמור, באופן שיהיה קביל בבית משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eight − six =

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.